Pikado Savez Karlovačke Županije

Naslovnica

EKIPA APOLON POBJEDNICI KUPA 2023/24

6.5.2024.

Završnica kupa odigrana je 13.4.2024. u prostorijama Caffe bar Apolon, Gornje Stative 82, Karlovac.

 

Rezultati završnice kupa:

1. Apolon (PK Apolon)

2. Stars (PK Stars)

3. Kod Mosta (PK Kod Mosta)

4. Sport Caffe (PK Sport Caffe)

 

Polufinale

Stars - Kod Mosta 2:0

Apolon - Sport Caffe 2:1

 

3.mjesto

Kod Mosta - Sport Caffe 2:0

 

Finale

Apolon - Stars 2:1

 

Ekipa Apolon nastupala je u sastavu:

Davor Mikan (K), Stjepan Buturajac, Dinko Cvitak, Robi Frketić, Kristijan Mejaški, Mario Palajsa i Ivan Trpčić.

 

Čestitke ekipi Apolon na tituli s iskrenim željama da ostvare odličan rezultat od 10. do 12. svibnja na ekipnoj završnici kupa Hrvatske u Makarskoj. 

 

apolon prvaci kup 23 24

Kristijan Mejaški, Mario Palajsa, Davor Mikan, Dinko Cvitak, Robi Frketić

 

STIPE MIJALJEVIĆ NAJBOLJI IGRAČ PSKŽ 2023/24

7.4.2024.

Završnica TOP 16 natjecanja PSKŽ odigrana je 6.4.2024. u prostorijama DVD Ribnik u Ribniku.

 

Prva tri mjesta u Masters seriji 2023/24 nakon odigranih 5 turnira osvojili su:

       1. Davor Mikan

       2. Mario Palajsa

       3. Josip Lukšić

 

Konačan poredak nakon odigrane završnice TOP 16 je:

       1. Stipe Mijaljević

       2. Karlo Kolibaš

       3. Mario Palajsa

 

Čestitke svim igračima koji su se plasirali u završnicu TOP 16, a posebna čestitka Stipi Mijaljeviću koji je nastupio na svim Masters turnirima, bilo ključan igrač ekipe Astralis te dao svoj maksimum na završnom turniru i zasluženo osvojio titulu najboljeg igrača Pikado saveza Karlovačke županije 2023/24.

 

U nastavku slijede svi rezultati.

Prvi dio grupnog dijela natjecanja:

GRUPA A

GRUPA B

GRUPA C

GRUPA D

Davor Mikan

3 - 0 - 0

Mario Palajsa

3 - 0 - 0

Darko Belić

2 - 1 - 0

Kristijan Mejaški

3 - 0 - 0

Marko Car

2 - 1 - 0

Stipe Mijaljević

2 - 1 - 0

Josip Lukšić

2 - 1 - 0

Karlo Kolibaš

2 - 1 - 0

Matija Jandri

1 - 2 - 0

Damir Petrić

1 - 2 - 0

Igor Fićurin

1 - 2 - 0

Igor Uzelac

1 - 2 - 0

Toni Prezelj

0 - 3 - 0

Tihomir Ferenac

0 - 3 - 0

Stjepan Mlačak

1 - 2 - 0

Matija Spudić

0 - 3 - 0

 

Drugi dio grupnog dijela natjecanja:

GRUPA A

GRUPA B

Stipe Mijaljević

3 - 0 - 0

Karlo Kolibaš

3 - 0 - 0

Davor Mikan

1 - 2 - 0

Karlo Kolibaš

3 - 0 - 0

Kristijan Mejaški

1 - 2 - 0

Marko Car

1 - 2 - 0

Josip Lukšić

1 - 2 - 0

Darko Belić

0 - 3 - 0

 

Polufinale

Stipe Mijaljević - Mario Palajsa 5:3

Karlo Kolibaš - Davor Mikan 5:2

 

Utakmica za 3.mjesto

Mario Palajsa - Davor Mikan 6:2

 

Finale

Stipe Mijaljević - Karlo Kolibaš 6:4

 

 pobjednici Top16 202324

Karlo Kolibaš, Stipe Mijaljević, Mario Palajsa

 

 pobjednici Masters seriji 202324

Josip Lukšić, Davor Mikan, Mario Palajsa

 

PODJELA PEHARA 2023/24

25.3.2024.

Podjela pehara bit će u subotu 13.4.2024. prostorijama Caffe bar Apolon, Gornje Stative 82, Karlovac za vrijeme održavanja završnice kupa, oko 19:30 h nakon završenih polufinalnih utakmica.

Pozivamo sve predstavnike tri najbolje plasirane ekipe 1., 2. i 3. lige kao i najbolje plasirane igrače po korisnosti da prisustvuju dodjeli pehara te se nadamo da ćete doći u što većem broju.

 

1.liga - ekipno

1. STARS (PK Stars)

2. APOLON (PK Apolon)

3. KOD MOSTA (PK Kod Mosta)

 

1.liga - pojedinačno

1. Damir Matijašić (Stars)

2. Karlo Kolibaš (Kod Mosta)

3. Mario Palajsa (Apolon)

 

2.liga - ekipno

1. SPORT CAFFE (PK Sport Caffe)

2. DRAJSAN (PK Breza)

3. INDEKS (PK Warp Omega)

 

2.liga - pojedinačno

1. Josip Grubešić (Sport Caffe)

2. Marijan Radman (Drajsan)

3. Darko Belić (Crazy Darts)

 

3.liga - ekipno

1. CASA (PK Apolon)

2. FROGS (SU Pokupje)

3. 4 RIJEKE (PK 4 Rijeke)

 

3.liga - pojedinačno

1. Igor Fićurin (4 Rijeke)

2. Predrag Čohan (Casa)

3. Karlo Salopek (Mars)

 

KUP NATJECANJE 2023/24

25.3.2024.

ZADNJE KOLO GRUPNOG DIJELA NATJECANJA

Zbog velikog broja utakmica koja treba odigrati prije državnih završnica zadnje kolo kupa igra će se 4.4.2024. (umjesto kako je bilo do sada prema rasporedu 9.4.2024.).

 

ČETVRFINALE KUPA

Četvrtfinale kupa igrat će se u utorak 9.4.2024. (jedna utakmica).

Parovi su:

Stars - Kostenjari

Kod Mosta - Indeks

Apolon - Frogs

Sport Caffe - Drajsan

 

ZAVRŠNICA KUPA

Završnica Kupa će se odigravati u subotu 13.4.2024. s početkom u 17h u prostorijama Caffe bar Apolon, Gornje Stative 82, Karlovac.

Na dan natjecanja će se izvlačiti polufinalni parovi.

Domaćin prve utakmice bit će prvo izvučena ekipa.

Preklapanje zapisnika je dozvoljeno.

U polufinalu i finalu će se igrati na dvije dobivene utakmice. 

Kada jedna od ekipa dođe do 3 seta u jednom meču, osvaja taj meč te se isti prekida i igra se novi meč. 

 

TURNIR TOP 16

25.3.2024.

Turnir TOP 16 PSKŽ održat će se 6.4.2024. u 17:00 sati u prostorijama DVD Ribnik u organizaciji ekipe Kostenjari i PK Đurđe.

Svi natjecatelji koji su osigurali izravan nastup obvezni su u slučaju spriječenosti sudjelovanja obavijestiti vodstvo Luku Sukobljevića o otkazu zaključno s 2.4.2024. te će umjesto njih igrati igrači kako slijedi, ovisno o poretku u Masters seriji.

Trenutni popis igrača koji su ostvarili pravo nastupa na završnici prema broju osvojenih bodova te minimalno tri nastupa na 5 Masters turnira su:

 

1. Davor Mikan

2. Mario Palajsa

3. Josip Lukšić

4. Kristijan Mejaški

5. Karlo Kolibaš

6. Darko Belić

7. Damir Petrić

8. Marko Car

9. Matija Jandri

10. Stipe Mijaljević

11. Stjepan Mlačak

12. Matija Spudić

13. Igor Uzelac

14. Josip Grubešić

15. Igor Fićurin

16. Tihomir Ferenac

 

1.rezerva: Toni Prezelj

2.rezerva: Mladen Časni

3.rezerva: Krunoslav Čohan

4.rezerva: Goran Gašpar

5.rezerva: Ivica Radatović

 

Konačne skupine biti objavljene nakon isteka vremena za otkaz nastupa, a bit će formirane po sistemu:

a)           Prvi dio grupnog dijela natjecanja:

GRUPA A

GRUPA B

GRUPA C

GRUPA D

1. mjesto

2. mjesto

3. mjesto

4. mjesto

8. mjesto

7. mjesto

6. mjesto

5. mjesto

9. mjesto

10. mjesto

11. mjesto

12. mjesto

16.mjesto

15. mjesto

14. mjesto

13. mjesto

 

b)          Drugi dio grupnog dijela natjecanja:

GRUPA A

GRUPA B

A1

A2

B2

B1

C2

C1

D1

D2

 

Parovi u polufinalu:

A1-B2

B1-A2

 

REZULTATI 5.MASTERSA

25.3.2024.

U subotu 23.3.2024. je održan posljednji turnir Masters serije u organizaciji ekipe Kostenjari u Ribniku.

U disciplini 301 DYP sudjelovalo je 15 parova, a u disciplini 501 MO natjecalo se 34 igrača i igračica.

 

301 DYP

1. Davor Mikan/Goran Latin

2. Darko Belić/Matija Pastuović

3. Toni Prezelj/Marko Car

 

501 MO

1. Kristijan Mejaški

2. Matija Jandri

3. Davor Mikan

 

Nagradu za najbolju damu osvojila je Ivana Pavlačić.

 

Sveukupni poredak Masters serije nalazi se na linku.

Prema rasporedu  TOP 16 održat će se 6. travnja 2024. godine u Ribniku.

2023 24 Masters 05 1

 

2023 24 Masters 05 9