Pikado Savez Karlovačke Županije

Naslovnica

REZULTATI 1.STEEL MASTERSA 2022/23

6.4.2023.

U subotu 1.4.2023. održan je prvi steel turnir Masters serije 2022/23. U disciplini 501 DO sudjelovalo je 9 igrača, a prva tri mjesta odvojili su: 

 

1. Karlo Kolibaš

2. Davor Mikan

3. Dubravko Jandras i Josip Lukšić

 

Polufinale 

K.Kolibaš-J.Lukšić 5-3

D.Mikan-D.Jandras 5-3

 

Finale

K.Kolibaš-D.Mikan 6-1

 

Sljedeći Masters održavat će se prema rasporedu 22.4.2023. u 17h u prostorijama ugostiteljstvog obrta Kod Mosta, Gornje Pokupje 30, 47286 Mahićno. 

 

KRISTIJAN MEJAŠKI NAJBOLJI IGRAČ PSKŽ 2022/23

15.3.2023.
Završnica TOP 16 natjecanja PSKŽ odigrana je 11.03.2023. u prostorijama Ugostiteljskog obrta Dinamo.
 
Konačan poredak glasi:
  1. Kristijan Mejaški
  2. Davor Mikan
  3. Mario Palajsa
  4. Karlo Kolibaš
 
Čestitke svim igračima koji su se plasirali u završnicu TOP 16, a posebna čestitka Kristijanu Mejaškom koji se cijelu sezonu trudio i marljivo trenirao, redovito sudjelovao na natjecanjima u organizaciji PSKŽ te takvim pristupom igri postigao ovaj zavidni rezultat.
 
U nastavku slijede svi rezultati.
 
Prvi dio grupnog dijela natjecanja:
GRUPA A
GRUPA B
GRUPA C
GRUPA D
Davor Mikan
3-0-0
Krunoslav Čohan
2-1-0
Matija Spudić
2-1-0
Stjepan Klarić
3-0-0
Kristijan Mejaški  2-1-0
Mario Palajsa
2-1-0
Marko Car
2-1-0
Karlo Kolibaš 
2-1-0
Stjepan Mlačak
1-2-0
Josip Grubešić
1-2-0
Jožica Bišćan
1-2-0
Josip Lukšić
1-2-0
Dinko Cvitak
0-3-0
Ivan Bukovšćak
1-2-0
Robi Frketić
1-2-0
Kristijan Gazilj
0-3-0
 
Drugi dio grupnog dijela natjecanja:
GRUPA A
GRUPA B
Mario Palajsa
3-0-0
Karlo Kolibaš
3-0-0
Davor Mikan
2-1-0
Kristijan Mejaški
2-1-0
Marko Car
1-2-0
Krunoslav Čohan
1-2-0
Stjepan Klarić
0-3-0
Matija Spudić
0-3-0
 
Polufinale:
Mario Palajsa - Kristijan Mejaški 3:5
Karlo Kolibaš - Davor Mikan 1:5
 
Utakmica za 3.mjesto:
Mario Palajsa - Karlo Kolibaš 6:3
 
Finale:
Kristijan Mejaški - Davor Mikan 6:4
 
 

STEEL MASTERS 2022/23

11.3.2023.

Ove godine održat će se dva županijska Masters turnira u klasičnom pikadu.

Raspored odigravanja:

1. Steel Masters: 1. travanj 2023.

2. Steel Masters: 22. travanj 2023.

 

Početak svakog je u 17 sati, a odigravat će se u prostorijama ugostiteljstvog obrta Kod Mosta, Gornje Pokupje 30, 47286 Mahićno. 

Kotizacija po natjecatelju je 7€.

Sam turnir se igra na način da se do polufinala igra bolji od 7 (prvi do 4), polufinale bolji od 9 (prvi do 5) i finale bolji od 11 (prvi do 6), i to po klasičnom knock out sustavu (bez repasaža). 

 

Natjecatelji koji će sveukupnom ostvariti najbolji rezultat imat će direktan plasman na završnicu prvenstva RH u klasičnom pikadu 13. i 14. svibnja 2023. godine u Zagrebu. Broj natjecanja iz pojedinih županijskih saveza koji će ostvariti pravo sudjelovanja bit će određen kroz kvote HPS-a. 

Također, nastavno na odluke Skupštine HPS-a održane 11.12.2022. godine, sastav reprezentacije u klasičnom pikadu koji će Hrvatsku predstavljati na svim službenim natjecanjima bit će napravljen na temelju završne rang liste i uspjeha na pojedinačnom prvenstvu RH. 

 

 

ZAVRŠNICA TOP 16 2022/23

6.3.2023.
Završnica TOP 16 natjecanja PSKŽ održat će se 11.03.2023. u 17:00 sati u prostorijama Ugostiteljskog obrta Dinamo na adresi Mali Erjavec 59A, Ozalj.
Svi natjecatelji koji su osigurali izravan nastup obvezni su u slučaju spriječenosti sudjelovanja obavijestiti vodstvo PSKŽ o otkazu zaključno s 8.3.2023. godine te će umjesto njih igrati igrači kako slijedi, ovisno o poretku u Masters seriji.
Konačne skupine biti objavljene nakon isteka vremena za otkaz nastupa, a bit će formirane po sistemu:
 
GRUPA A
GRUPA B
GRUPA C
GRUPA D
1.mjesto
2.mjesto
3.mjesto
4.mjesto
8.mjesto
7.mjesto
6.mjesto
5.mjesto
9.mjesto
10.mjesto
11.mjesto
12.mjesto
16.mjesto
15.mjesto
14.mjesto
13.mjesto
 
 
Trenutni popis igrača koji su ostvarili pravo nastupa na završnici prema broju osvojenih bodova te minimalno tri nastupa na 5 Masters turnira su:
  1. mjesto: Kristijan Mejaški
  2. mjesto: Mario Palajsa
  3. mjesto: Robi Frketić
  4. mjesto: Tihomir Mamić
  5. mjesto: Karlo Kolibaš
  6. mjesto: Josip Lukšić
  7. mjesto: Marko Car
  8. mjesto: Krunoslav Čohan
  9. mjesto: Davor Mikan
  10. mjesto: Dinko Cvitak
  11. mjesto: Josip Grubešić
  12. mjesto: Jožica Bišćan
  13. mjesto: Kristijan Gazilj
  14. mjesto: Stjepan Klarić
  15. mjesto: Matija Spudić
  16. mjesto: Ivan Bukovšćak
    1.rezerva: Stjepan Mlačak
    2.rezerva: Igor Uzelac
    3.rezerva: Tomislav Klarić
    4.rezerva: Roberto Grguraš
    5.rezerva: Larisa Matić
 
 

REZULTATI 5.MASTERSA

5.3.2023.

Jučer je održan posljednji turnir Masters serije 2022/23, po prvi puta u Restoranu Lovački rog. 

U disciplini 301 DYP sudjelovao je 21 par, a u disciplini 501 MO 37 igrača i igračice. 

 

301 DYP

1. Igor Palajsa/Josip Grubešić

2. Davor Mikan/Dino Kambić

3. Antonio Mihalić/Marko Car

 

501 MO

1. Robi Frketić

2. Ivan Bukovšćak

3. Kristijan Mejaški

 

Konačni poredak Masters serije nalazi se na linku

 

 

EKIPA STARS PRVACI 2.LIGE PSKŽ 2022/23

24.2.2023.
Od početka sezone svi su očekivali da će prvo mjesto 2. Lige osvojiti ekipa Stars kao i svih prethodnih godina. Da to neće biti uvjerljivo dali su naslutiti igrači ekipe Apolon nakon odlične igre na 27. Ekipnom prvenstvu u Karlovcu gdje su osvojili 3.mjeste u kategoriji trećeligaša. Na kraju se prvak liga nije znao do zadnjeg kola. Apolon je pobijedio ekipu Caffe bar Car rezultatom 11:5. Ekipa Stars je također sezonu zaključila pobjedom protiv ekipe Moj Kutak 7:9 te se tako, s jednim bodom prednosti, ponovno okitila titulom prvaka. Treće mjesto pripalo je ekipi Kod Mosta, a četvrto ekipi Moj Kutak te su to četiri ekipe koje će sljedeće sezone zaigrati u povijesnoj prvoj sezoni 1. Ligi PSKŽ.
 
Konačni poredak glasi ovako:
  1. STARS (PK Stars) 43 boda
  2. APOLON (PK Apolon) 42 boda
  3. KOD MOSTA (PK Kod Mosta) 32 boda
  4. MOJ KUTAK (PK Crna Mamba) 25 bodova
  5. SPORT CAFFE (PK Sport Caffe) 25 bodova
  6. DRAJSAN (PK Breza) 24 boda
  7. WARP OMEGA (PK Warp Omega) 16 bodova
  8. CAFFE BAR CAR (PK Mali Odmor) 8 bodova
  9. ĐURĐE (PK Đurđe) 1 bod
 
Ekipa Stars nastupala je u sastavu:
Damir Matijašić (K), Perica Bišćan, Goran Gašpar,  Tihomir Mamić, Roko Matijašić i Dejan Tomljenović.
 
Ekipa Apolon nastupala je u sastavu:
Davor Mikan (K), Stjepan Buturajac, Dinko Cvitak, Amel Dukić, Robi Frketić, Kristijan Mejaški, Mario Palajsa i Ivan Trpčić.
 
Čestitke objema ekipama te svim njihovim igračima želimo da nastave s dobrom igrom koju su pokazali tokom sezone te ostvare što bolji plasman na 28. Ekipnom prvenstvu Hrvatske koje se ove godine održava u Vinkovcima zadnjeg vikenda u travnju.